AC0603DR-072K1L
MFR.Part #
AC0603DR-072K1L
JLCPCB Part #
C227478
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.1kΩ 75V Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS