SMBJ60CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMBJ60CAJ
JLCPCB Part #
C20140562
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1uA 6.2A 600W@10/1000us 60V 73.2V 96.8V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS