Y16262K08000Q15R
MFR.Part #
Y16262K08000Q15R
JLCPCB Part #
C4038415
Package
1506
Description
-55℃~+150℃ 2.08kΩ 300mW ±0.02% ±0.2ppm/℃ 1506 Chip Resistor - Surface Mount