RCP0505B1K50GEB
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
RCP0505B1K50GEB
JLCPCB Part #
C4252696
Package
0505
Description
-65℃~+155℃ 1.4W 1.5kΩ Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±2% 0505 Chip Resistor - Surface Mount ROHS