BZX84C16-HE3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84C16-HE3-18
JLCPCB Part #
C6136676
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15.3V~16.8V 16V 200Ω 300mW 40Ω 50nA@11.2V ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS