SCR0402F140K
MFR.Part #
SCR0402F140K
JLCPCB Part #
C3015894
Description
-55℃~+155℃ 140kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS