UA78L10ACD
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
UA78L10ACD
JLCPCB Part #
C2878383
Package
SOIC-8
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 10V 25V 4.2mA 44dB@(120Hz) 62uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS