LM2598S-12/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2598S-12/NOPB
JLCPCB Part #
C1356234
Package
DDPAK(TO-263-7)
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 12V 150kHz 1A 4.5V~40V Buck Buck Built-in Fixed No DDPAK(TO-263-7) DC-DC Converters ROHS