LM2588T-3.3/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2588T-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C1355884
Package
TO-220-7
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 200kHz 3.3V 4V~40V 5A Boost Boost、Flyback Built-in Fixed TO-220-7 DC-DC Converters ROHS