TS40P07G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
TS40P07G
JLCPCB Part #
C3590974
Package
TS-6P
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.1V@20A 10uA@1kV 1kV 400A 40A Single-Phase Rectifier TS-6P Bridge Rectifiers ROHS