TS40P05G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
TS40P05G
JLCPCB Part #
C3589823
Package
TS-6P
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.1V@20A 10uA@600V 400A 40A 600V Single-Phase Rectifier TS-6P Bridge Rectifiers ROHS