SMAJ16HR3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ16HR3G
JLCPCB Part #
C2443661
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1 13.9A 16V 17.8V 1uA 28.8V 400W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS