BZT52C5V6K RKG
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52C5V6K RKG
JLCPCB Part #
C6522683
Package
SOD-523F
Description
1uA@2.5V 200mW 40Ω 5.6V SOD-523F Zener Diodes ROHS