SMCJ48CA
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMCJ48CA
JLCPCB Part #
C2687816
Package
DO-214AB
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 19.4A 1uA 48V 53.3V 77.4V Bidirectional TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS