SMCJ150CA
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMCJ150CA
JLCPCB Part #
C2687807
Package
DO-214AB
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 150V 185V 1uA 243V 6.2A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS