SMBJ75CA
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMBJ75CA
JLCPCB Part #
C2680709
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 121V 1uA 5A 600W@10/1000us 75V 92.1V Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS