SMAJ40CA
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMAJ40CA
JLCPCB Part #
C964929
Package
DO-214AC
Description
-55℃~+150℃ 1uA 400W@10/1000us 40V 49.1V 6.2A@10/1000us 64.5V Bidirectional TVS DO-214AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS