SMAJ28CA
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMAJ28CA
JLCPCB Part #
C1692715
Package
DO-214AC
Description
-55℃~+150℃ 1uA 28V 34.4V 400W@10/1000us 45.4V 8.8A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS