VE-4R7M1HTR-0405S
Extended
Manufacturer
SURGE
MFR.Part #
VE-4R7M1HTR-0405S
JLCPCB Part #
C3829643
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 20mA@120Hz 4.7uF 4mm 5.5mm 50V ±20% SMD,D4xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS