16NSEV22M6.3X5.5
MFR.Part #
16NSEV22M6.3X5.5
JLCPCB Part #
C2165649
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 22uF 37mA@120Hz 5.5mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS