RPK900ZJ1K00S
Extended
Manufacturer
RESI
MFR.Part #
RPK900ZJ1K00S
JLCPCB Part #
C381323
Package
SOT-227
Description
1kΩ 900W Planar Non-Inductive Power Resistor ±100ppm/℃ ±5% SOT-227 Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS