EEUFS1A562S
MFR.Part #
EEUFS1A562S
JLCPCB Part #
C542087
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10V 16mm 20mm 3.3A@100kHz 5600uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS