EEF-CX1C330R
MFR.Part #
EEF-CX1C330R
JLCPCB Part #
C3275316
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1.9mm 16V 2000hrs@105℃ 3.2A@100kHz 33uF 40mΩ Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS