EEEFN2A470UP
MFR.Part #
EEEFN2A470UP
JLCPCB Part #
C494877
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 2000hrs@105℃ 200mA@100kHz 47uF 700mΩ@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS