EEEFK1H330XP
MFR.Part #
EEEFK1H330XP
JLCPCB Part #
C344076
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 146.3mA@120Hz 2000hrs@105℃ 33uF 50V 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS