EEE0JA470AR
MFR.Part #
EEE0JA470AR
JLCPCB Part #
C336430
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 46mA@120Hz 47uF 5.4mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS