UFG1A221MPM1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UFG1A221MPM1TA
JLCPCB Part #
C2165631
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 10V 220uF 255mA@10kHz 3.5mm 8mm ±20% 插件 Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS