74AHC1G86GV-Q100125
MFR.Part #
74AHC1G86GV-Q100125
JLCPCB Part #
C4470165
Package
SOT753
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V、2.1V、3.85V 1.9V、2.9V、4.4V 100mV、100mV、550mV 11.5ns@5V,50pF 2 2V~5.5V 40uA 500mV、900mV、1.65V 74AHC 8mA 8mA Overvoltage-tolerant input XOR Gate SOT753 Logic Gates ROHS