BZX58550-C36X
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX58550-C36X
JLCPCB Part #
C3736477
Description
1 Independent 300mW 36V 50nA@27.3V ±5% SOD-523 Zener Diodes ROHS