MIC5200-3.3YS-TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC5200-3.3YS-TR
JLCPCB Part #
C628106
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 100uV 26V 3.3V 350mV@(100mA) 70dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS