SMCJ190C
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ190C
JLCPCB Part #
C3704482
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 190V 211.28V 340.1V 4.41A 5uA TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS