SMCJ150C
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ150C
JLCPCB Part #
C3703233
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 150V 204V 268V 5.6A@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS