MCAC80P06YHE3-TP
MFR.Part #
MCAC80P06YHE3-TP
JLCPCB Part #
C22415617
Package
DFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 120W 2.6V 36pF 5.3nF 6.1mΩ@10V 60V 80A 81nC@10V 960pF P-Channel DFN-8(5x6) MOSFETs ROHS