CLA16E1200PN
Extended
Manufacturer
Littelfuse/IXYS
MFR.Part #
CLA16E1200PN
JLCPCB Part #
C3614133
Package
TO-220FP
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 SCR 1.14V 1.2kV 1.3V 16A 30mA 60mA TO-220FP Thyristors (SCR)/Modules ROHS