5KP8.5CA-HR
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP8.5CA-HR
JLCPCB Part #
C3707251
Description
-55℃~+175℃ 14.4V 354.2A 50uA 5kW 8.5V 9.44V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS