BZX55C8V2
Extended
Manufacturer
LGE
MFR.Part #
BZX55C8V2
JLCPCB Part #
C5158983
Package
DO-35
Description
1 Independent 100nA@6.2V 500mW 50Ω 7.7V~8.7V 7Ω 8.2V DO-35 Zener Diodes ROHS