TBJC476K016LBSC0000
MFR.Part #
TBJC476K016LBSC0000
JLCPCB Part #
C7358564
Description
-55℃~+125℃ 16V 350mΩ 47uF 7.52uA ±10% 2312 Tantalum Capacitors