TBJC476K016LRSZ0000
MFR.Part #
TBJC476K016LRSZ0000
JLCPCB Part #
C5955708
Description
-55℃~+125℃ 16V 350mΩ 47uF 7.52uA ±10% 2312 Tantalum Capacitors