AHA1010471M016R
MFR.Part #
AHA1010471M016R
JLCPCB Part #
C5560703
Package
SMD,D10xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10mm 11mm 16V 21mΩ 260mA@100Hz 470uF ±20% SMD,D10xL11mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS