RK73G1JRTTD56R0D
MFR.Part #
RK73G1JRTTD56R0D
JLCPCB Part #
C6388820
Description
-55℃~+155℃ 100mW 56Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS