RK73G1JRTTD40R2F
MFR.Part #
RK73G1JRTTD40R2F
JLCPCB Part #
C5724326
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS