A381KA-2P1G36
Extended
Manufacturer
JXTCONN
MFR.Part #
A381KA-2P1G36
JLCPCB Part #
C41430734
Package
P=3.81mm
Description
-40℃~+105℃ 0.5~1.5 1 16~28 1x2P 2 2P 3.81mm 300V 8A Green Hinged (Snap On) Horizontal Termination Male Plug P=3.81mm Pluggable System Terminal Block ROHS