IKW60N60H3
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKW60N60H3
JLCPCB Part #
C536221
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+175℃ 1.13mJ 100pF 143ns 160pF 2.1mJ 2.3V@60A,15V 252ns 27ns 3.68nF 375nC@15V 4.1V@1mA 416W 600V 80A 90A FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS