RYUD160V6.8UF6*10
Extended
Manufacturer
Honor Elec
MFR.Part #
RYUD160V6.8UF6*10
JLCPCB Part #
C48970949
Package
SMD,D6.3xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.2mm 160V 26mA@120Hz 6.3mm 6.8uF 6000hrs@105℃ ±20% SMD,D6.3xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS