RYHS16V1500UF10*12
MFR.Part #
RYHS16V1500UF10*12
JLCPCB Part #
C48970300
Package
Plugin,D10xL12mm
Description
10mm 12mm 12mΩ@100kHz 1500uF 16V 2000hrs@105℃ 5.3A@100kHz Polymer Plugin,D10xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS