RYRVT35V47UF6*5
MFR.Part #
RYRVT35V47UF6*5
JLCPCB Part #
C48970700
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 35V 47uF 5.4mm 54mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS