RYHS6.3V270UF6*7
MFR.Part #
RYHS6.3V270UF6*7
JLCPCB Part #
C48970312
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
16mΩ@100kHz 2.69A 2000hrs@105℃ 270uF 6.3V 6.3mm 7mm Polymer Plugin,D6.3xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS