GC20MPS12-247
Extended
Manufacturer
GeneSiC Semiconductor
MFR.Part #
GC20MPS12-247
JLCPCB Part #
C6626110
Package
TO-247-2
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 1.8V@20A 18uA@1200V 200A 20A TO-247-2 SiC Diodes ROHS