FRC1206F5R36TS
MFR.Part #
FRC1206F5R36TS
JLCPCB Part #
C2960709
Description
-55℃~+155℃ 200V 250mW 5.36Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS