FRC0402F1072TS
Extended
Manufacturer
FOJAN
MFR.Part #
FRC0402F1072TS
JLCPCB Part #
C2998172
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 10.7kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS